Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2014. Március 22. 07:00, szombat | Belföld

40 év szolgálati idő – Mikor lehet nyugdíjba menni?

40 év szolgálati idő – Mikor lehet nyugdíjba menni?

Kell-e még a nők esetében a 40 év szolgálati idő leteltével pluszban meghatározott életkort elérni a nyugdíjba vonuláshoz? Erre a kérdésre válaszol most az onlinejogsebesz.hu szakértője. Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:

Tisztelt Onlinejogsebész!

54 éves leszek decemberben és 2017-ben lenne meg a 40 év szolgálati időm. Azt szeretném kérdezni, hogy kortól függetlenül elmehetek-e 40 év szolgálati idővel nyugdíjba vagy el kell érnem egy meghatározott életkort még ehhez?

Válaszát előre is köszönöm!

2014. 03. 07.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A hölgyek esetében ad a jogszabály jogosultságot 40 év szolgálati idő után teljes öregségi nyugdíjra. Amennyiben erre gondolt, ehhez nem szükséges az önre irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltése. Férfiak esetében nem elég a szolgálati idő megszerzése, szükséges a nyugdíjkorhatár betöltése is.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
www.onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról