Hírek
2011. November 06. 07:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
A földrengés a legveszélyesebb természeti katasztrófa
Egy friss jelentés azzal foglalkozott, hogy milyen hatással vannak az emberek egészségére és életminőségére a természeti katasztrófák.
Végül a kutatók megállapították, hogy a földrengések okozzák a legtöbb bajt: egy ilyen katasztrófa során az érintett városok lakosságának átlagosan 8 százaléka halálos sérüléseket szenved.
Az ok, amiért a földrengések a legveszélyesebb természeti katasztrófák az, hogy ilyenkor tömeges balesetek történnek, amelyek során az emberek súlyos sebeket szereznek, valamit csonttöréseket és zúzódásokat szenvednek el. Ráadásul ilyenkor az egészségügyi ellátás is akadozik, ami késlelteti a szakszerű ellátást - írja a HealthDay.
A probléma azért érdemel nagyobb figyelmet, mert világszerte több százmillió ember él olyan városokban, amelyek törésvonalakra épültek - gondoljunk csak New Yorkra, Los Angelesre, Tokióra, Delhire vagy Sanghajra. Ezeknek az embereknek az élete pedig ilyen szempontból minden nap veszélyben forog.
A hivatalos adatok szerint egyébként az elmúlt egy évtizedben világszerte 780 000 halálesetet okoztak a földrengések. Ebbe beletartoznak azok, akik a katasztrófa során vesztették életüket, illetve azok, akik halálos sebesülést szenvedtek, és a földrengést követő napokban vagy hetekben hunytak el. Ami azonban még érdekesebb, hogy krónikus betegek is vannak az áldozatok között, akik a katasztrófa sújtotta övezetben nem jutottak hozzá időben életmentő gyógyszereikhez vagy kezeléseikhez.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /wikipedia
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

