Városlista
2026. június 15, hétfő - Jolán

Hírek

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Életmód
Forrás: MTI

A mesterséges intelligencia alkalmazása akár 15 százalékponttal növelheti a globális GDP-t 2035-ig

A mesterséges intelligencia alkalmazása akár 15 százalékponttal növelheti a globális GDP-t 2035-ig

A mesterséges intelligencia (MI) alkalmazása akár 15 százalékponttal növelheti a globális GDP-t 2035-ig, évente 1 százalékpontot adhat hozzá a növekedéshez, ami a világ 19. századi iparosítását jellemző fejlődéséhez mérhető

- derül ki a PwC Value in Motion című tanulmányából, amit szerdán juttattak el az MTI-nek.

A tanulmány egyik legfőbb megállapítása, hogy a növekedési előnyök elérése nem garantált és olyan tényezőkön is múlik, mint az MI felelősségteljes alkalmazása, vagy a szervezetek iránti és az általános közbizalom.

Az alacsonyabb bizalom és együttműködéssel számoló forgatókönyvek alapján az MI gazdaságnövelő hatása 2035-ig 8 százalék lehet, a pesszimista forgatókönyvek alapján pedig 1 százalék - írták.

A jelentésben figyelmeztettek az éghajlatváltozás fizikai költségeire és ezek gazdasági korlátjaira. A modell alapján az éghajlattal összefüggő fizikai kockázatok 2035-re közel 7 százalékkal szűkíthetik a globális gazdaságot - jegyezték meg.

Az elemzés szerint a következő évtizedben az iparágak új módon alakulnak át, ami a hagyományos ágazati határvonalakon átívelő új területek kialakulásához vezet. Az elektromos járművek elterjedése a villamosenergia-szolgáltatókat, az akkumulátorgyártókat, a technológiai cégeket és más szereplőket hozta be a mobilitás területére, lehetővé téve számukra, hogy az autógyártók mellett értéket teremtsenek.

A közleményben idézik Radványi Lászlót, a PwC Magyarország vezetőjét, aki szerint az értékteremtés egyre inkább olyan szervezetektől származik a jövőben, amelyek felismerik a hagyományos iparágak közti kapcsolódási lehetőségeket, a változó ügyféligényekre összpontosítanak és a legfrissebb technológiák mentén alakítják üzleti tevékenységüket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 15. 07:00, hétfő | Életmód

Megérkezik a nyár első hőhulláma a héten

A héten a túlnyomóan napos, derült időben fokozatosan emelkedik a nappali csúcshőmérséklet és beköszönt az év első hőhulláma:

2026. Június 14. 16:00, vasárnap | Életmód

Balatoni retró kiállítás nyílik Keszthelyen

Az idősebbeknek nosztalgiát, a fiataloknak rácsodálkozást kínál a keszthelyi Balatoni Múzeum, ahol szombaton nyílik meg a Balatoni retró címet viselő kiállítás.

2026. Június 13. 12:00, szombat | Életmód

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

2026. Június 12. 16:00, péntek | Életmód

Vasárnapig látható az első kínai császár agyagkatonáit bemutató kiállítás a Szépművészetiben

Vasárnapig látogatható a Szépművészeti Múzeum Az öröklét őrei. Az első kínai császár agyagkatonái című kiállítása, amelyet eddig több mint 200 ezren tekintettek meg - közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.