Hírek
2020. Március 21. 07:09, szombat |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Máthé Zoltán
A teljes járműparkot napi szinten fertőtleníti a MÁV
Az elővárosi járművek fertőtlenítését követően országos szintre terjesztették ki a rendszert, így mától az üzemben lévő 1814 járművet (személykocsikat és a motorvonatokat is) napi szinten fertőtlenítik
- közölte a MÁV Zrt. pénteken az MTI-vel. A három budapesti fejpályaudvar mellett az országban összesen 39 helyen tudják elvégezni a kocsik teljes fertőtlenítését. Az országos lefedettségű rendszer kialakításának köszönhetően péntektől a teljes járműpark napi szintű fertőtlenítése biztosított.
A zárófertőtlenítés minden kórokozót (baktériumot, vírust, gombát) elpusztít a járműveken.
Közölték, hogy mindezen felül, március 16-tól kezdődően, fokozatosan a legnagyobb forgalmú budapesti és vidéki pályaudvarokon, megállóhelyeken is kézfertőtlenítő áll az utazóközönség rendelkezésére. A vasúttársaság a pályaudvarokat, üzemi területeket is vírusellenes takarítószerekkel takarítja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását

