Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2021. Szeptember 22. 13:08, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok

Áruház mosdóját használó nőkről készített videókat

Áruház mosdóját használó nőkről készített videókat

A személyes adattal visszaélés vétsége és más bűncselekmények miatt indult ügyben az ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a férfivel szemben,

aki a tatabányai áruház női mosdójában mobiltelefonnal készített jogtalanul felvételt a mosdót használó nőkről.

A vádirat szerint az elkövető 2021. március 8-án a tatabányai áruháznak a vásárlók részére fenntartott női mosdójába ment. A férfi a mosdókat elválasztó paravánok alatt először a tőle jobbra, majd a tőle balra lévő mosdó területére átdugta a mobiltelefonját, és azzal rögzítette két sértett nő WC használatát. Az egyik nő az átnyújtott mobiltelefont észrevette, ezért kiabálni kezdett, és megpróbálta a készüléket elvenni a férfitól, aki azt a paraván alatt visszarántotta – közölte az ügyészség.

Az elkövető a folyosón próbált menekülni, azonban a sértettek utána mentek, és a karjait megfogták, közben egy férfi és egy biztonsági őr segített nekik, míg a rendőrség kiérkezett.

Az elkövető ezen kívül háromszor italt, egyszer nyakláncot és cipőt, egyszer powerbankot lopott két tatabányai üzletből. A cipőt úgy próbálta ellopni, hogy azt a próbafülkébe bevitte, arról az áruvédelmi eszközt csípőfogóval levágta, majd a cipőt a lábára felvette. A biztonsági szolgálat az áruházból távozni akaró férfit feltartóztatta.

Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben a férfival szemben végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztést szabjon ki, a próbaidő tartamára rendelje el a pártfogó felügyeletét, a mobiltelefont és a csípőfogót kobozza el – tette hozzá a vádhatóság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld

Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya

Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál