Hírek
2022. Május 28. 18:16, szombat |
Belföld
Forrás: MTI/fotók: MTI/Máthé Zoltán
Barlangot találtak a fővárosban
Barlangot találtak a főváros II. kerületében, az Alsó Törökvész úton - közölte a kerület polgármestere csütörtökön a Facebook-oldalán.
Őrsi Gergely azt írta: lakossági bejelentést kaptak arról, hogy az Alsó Törökvész út egy szakaszán megsüllyedt a garázsbeállók előtti "kockaköves" felület. Nem sokkal később az út melletti járdaszakasznál is süllyedést észleltek.
Elkezdték az ilyenkor szokásos bontást, de hamar kiderült, hogy nem egyszerű süllyedésről van szó, hiszen hasadékokat és ezzel együtt valószínűleg barlangot találtak.
Önkéntesek segítségével kezdődött meg a feltárás. A polgármester a bejegyzésében a fejleményekről későbbi tájékoztatást ígért.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
2026. Március 15. 08:07, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás: a magyar tudomány és kultúra képviselői összefognak minket
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

