Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2013. Szeptember 20. 09:28, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Bizonytalan ideig zárva lesz az M43-as Szeged felé

Bizonytalan ideig zárva lesz az M43-as Szeged felé

Bizonytalan ideig zárva lesz az M43-as Szeged felé, ahol a maroslelei csomópont közelében ragacsos szilikon-dioxid folyt az úttestre péntek hajnalban - tájékoztatta a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.

Arany-Tóth Attila elmondta, a vízben oldhatatlan anyag homokszórásos technológiával nem távolítható el, ezért újabb szakértők bevonására van szükség.
Az élelmiszeriparban használt, szilikon alapú anyag az emberi szervezetre és a környezetre is veszélytelen - tudatta a hadnagy.
Az autópálya érintett szakaszát megelőző intézkedésként a csúszásveszély miatt, a balesetek elkerülése érdekében zárták le. A sztráda forgalmát Makónál a 43-as főútra terelik, emiatt az itt élőknek jelentős kamionforgalomra kell számítaniuk – közölte a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől

2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza

Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott

2025. December 14. 09:00, vasárnap | Belföld

Mohácson tartott gyűlést a DPK

Az összefogás és a béke iránti elkötelezettségre buzdították hallgatóságukat a Digitális Polgári Körök (DPK) Mohácson rendezett háborúellenes gyűlésének felszólalói szombaton.