Hírek
2018. Március 08. 17:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Borús, de meleg idő lesz hétvégén

Inkább borús, többször esős lesz az idő a hétvégén, de egyre melegebb lesz, vasárnap néhol akár 20 Celsius-fok is lehet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez. Pénteken legfeljebb az északkeleti határ közelében fordulhat elő kisebb zápor. Az ország délnyugati felén több órás (szűrt) napsütés lehet, keletebbre viszont a köd feloszlása után is csak rövidebb napos időszakok lehetnek. Legtovább északkeleten maradhatnak rosszak a látási viszonyok. A szél sokfelé élénk, a Nyírségben erős lehet.
A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 4 és plusz 4 fok között alakul, a leghidegebb az Alföld középső tájain várható. A legmagasabb hőmérséklet plusz 7 és 15 fok között valószínű, délnyugaton lehet a legenyhébb az idő pénteken.
Szombaton rövidebb időre süthet ki a nap, északnyugaton várható több szűrt napsütés. Délutántól néhol - főként a Dunántúlon - kisebb eső, zápor előfordulhat. Többfelé megerősödhet a szél. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 4 fok között valószínű. A nappali maximumok általában 12-16 fok között, az Északi-középhegység térségében 10, 11 fok körül alakulnak.
Vasárnap a Dunántúlon lehet néhány órás napsütés. Napközben keleten helyenként, estétől nyugat felől egyre többfelé valószínű eső, zápor. A szél nagy területen erős, a Nyugat-Dunántúlon helyenként viharos lehet.
A leghidegebb órákban plusz 3 és 8 fok között alakul a hőmérséklet, napközben a Dunától keletre 9-15, a Dunántúlon 15-20 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta