Városlista
2025. július 12, szombat - Izabella

Hírek

2012. Január 31. 14:13, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Csak a kalória számít, a forrás nem

Csak a kalória számít, a forrás nem

Sok fogyókúrázó ember esküszik az olyan speciális diétákra, ahol szigorúan szétválasztják a zsírt, a szénhidrátot, valamint a fehérjét és a kalóriák forrása nem számít annyira, inkább csak azok csökkentése.

Egy új tanulmány, amely az American Journal of Clinical Nutrition című folyóiratban jelent meg arra a következtetésre jutott, hogy a fogyás eredményessége tekintetében nem az számít mit eszünk, csupán az, hogy mennyi a napi kalóriabevitel.

Korábbi tanulmányok arra jutottak, hogy azok a diéták, amelyekben különösen a szénhidrátot csökkentették, hatásosabbak voltak, mint mások.

George Bray és kollégái ezúttal száz túlsúlyos személyt négy különböző diétára fogtak, ezek a következőek voltak: átlagos fehérje, alacsony zsír és magasabb szénhidrát; magas fehérje, alacsony zsír és magasabb szénhidrát; átlagos fehérje, magas zsír és alacsony szénhidrát; valamint magas fehérje, magas zsír és alacsony szénhidrát. Mind a négy csoportban maximum 750 kalóriát fogyaszthattak el egy nap.

Először hat hónap, majd két év elteltével ellenőrizték a páciensek súlyát, zsír-és izomtömegét. Arra a megállapításra jutottak, hogy az étel, amiből a kalóriát nyerték nem volt befolyással a súlycsökkenésre, kizárólag a kalória mennyisége és a kitartás számított – írja a foxnews.com.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kalória, tanulmány

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld

A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron

A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.

2025. Július 11. 09:11, péntek | Belföld

Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt

A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte mérséklődött, nagy területen meg is szűnt, felfrissült a vegetáció - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Július 11. 09:07, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Audi számunkra szívügy

Az Audi számunkra szívügy - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a német óriásvállalat győri járműgyárának csütörtöki termelésindító ünnepségén.

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.