Hírek
2019. Január 14. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - ilusztráció: pixabay
Csökkent a PC-k eladása világszerte
A tavalyi utolsó negyedévben 4,3 százalékkal, 68,6 millióra csökkent a személyi számítógépek (PC) eladása világszerte.
Az amerikai Gartner informatikai piackutató vállalat honlapján szereplő adatok szerint tavaly összesen 259,38 millió személyi számítógépet értékesítettek globálisan, ami 1,3 százalékkal kevesebb a 2017. évinél.
Tavaly már a 7. egymást követő évben zsugorodott a személyi számítógépek eladása, ugyanakkor a tavalyi visszaesés kisebb volt az előző három évinél.
A tavalyi negyedik negyedévi eladások tekintetében a Lenovo került a lista élére, amit elsősorban a Fijitsu cég tavaly májusi felvásárlásával ért el, és a második helyre szorult vissza a HP.
Tavaly a legtöbb személyi számítógépest a Lenovo adta el, 58,467 millió, és ezzel a globális piaci részesedése 22,5 százalékra emelkedett a 2017.évi 20,8 százalékról.
A második helyre került a HP, amely 56,332 millió PC-t adott el tavaly, a piaci részesedése pedig a 2017. évi 21 százalékról 21,7 százalékra emelkedett.
A dobogó harmadik helyére a Dell állhatott fel, piaci részesedése 15,1 százalékról 16,2 százalékra nőtt.
A negyedik helyezett az Apple, tavalyi 6,9 százalékos piaci részesedése csökkenés a 2017. évi 7,2 százalékhoz viszonyítva.
Az ötödik helyezett Acer Group piaci részesedése 6,5 százalékról 6,1 százalékra, a hatodik ASUS-é pedig 6,6 százalékról tavaly 6 százalékra zsugorodott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.

