Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2012. Augusztus 27. 10:00, hétfő | Helyi
Forrás: Csabai Mérleg

Demonstrációs nap Szanazugban - galéria

Demonstrációs nap Szanazugban - galéria

Már majdnem úgy tűnt, hogy a szép hagyományokkal rendelkező Békés megyei harcművészeti rendezvény, demonstrációs nap elmarad.

Az eredeti helyszínen különböző okok miatt nem lehetett most megtartani. Szinte az utolsó pillanatban változtatta meg a helyszínt a szervező Békés Megyei Harcművész Szövetség, és így kerültek a megye budokái a Fehér- és a Fekete-Körös találkozásánál található népszerű fürdő és kiránduló helyre, Szanazugba.


Az integrációt segító táborban volt agyagozás, gyöngyfűzés, fafaragás, de a harcművészetekkel is megismerkedhettek a fiatalok - kattintson a képre a galériáért

A szintér, a gyermek és ifjúsági tábor nagy harcművész hagyományokkal bír, hiszen korábban majd tíz éven át itt rendezték meg az All-Style Karate (Kick-box) megyei táborát. Számos más harcművész klub is itt készült, hiszen a demonstrációs nap előtt két héttel például a hódmezővásárhelyi taekwon-dosok edzettek itt Máté Zoltán VI. dan vezetésével.

Magát a napot azért is lehetett idehozni, mert programja jól illeszkedett egy tábor utolsó napjához. A Békéscsabai Kistérségi Életfa Szociális Szolgáltató Központ pályázati támogatást nyert a TÁMOP „Esély az esélyekhez” projekt keretében, és ebben az integrációt segítő táborban kapott otthont a harcművész program. Vagyis a különböző manuális művészeti foglalkozások – festészet, agyagozás, fafaragás, gyöngyfűzés, bőrdíszművesség – mellé mint művészeti ág, a harcművészet is felsorakozott. Ráhangolásként a táborlakók előző este részt vettek Gregor László táborvezető japán útjáról szóló élménybeszámolóján.

A demonstrációs nap megnyitóján Shihan Gregor László VI. dan, a Békés Megyei Harcművész Szövetség elnöke, s egyben házigazda köszöntötte a megjelent harcművészeket, táborlakókat és a szép számmal ott lévő érdeklődő szülőket .Gasparik Róbert III. dan tartotta a bemelegítést, majd egy igazi „sztár” edzése következett. Debreczeni Dezső V. dan, aki hétszeres világbajnokként és nyolcszoros Európa-bajnokként a WAKO kick-box jelenlegi legeredményesebb amatőr versenyeredményével rendelkezik a világon, kick-box edzést tartott. Persze, az összes foglalkozásra jellemző, hogy inkább az egyszerűbb elemeket adták át, hiszen számos irányzatból voltak jelen és amatőr érdeklődők is edzettek óriási lelkesedéssel. A kick-boksz edzés már megadta a nap további sikerét.

A kick-boxot az ITF taekwon-do követte, amit a Békéscsabai Lakótelepi SE ITF Taekwon-do Szakosztályának vezetője, Krajcsó István IV. dan tartott, a rúgástechnikákra koncentrálva. A Békéscsabai Lakótelepi SE négy harcművész edzője is itt volt, így nem csoda, hogy meglátogatta a tábort a több, mint 500 tagot számláló nagy egyesület elnöke, Lovas István is. Az ITF taekwon-do edzés is jól megmozgatta a csapatot. Majd jött az aikido, a „lakótelepis”, frissen II. danos Dobóvári Erik mester irányításával. Itt az önvédelmi technikák uralkodtak, s nagy sikert arattak. A gyerekek és a szülők egy része az ebédszünetben faggatta is Erik mestert, hogy hol tudnának elkezdeni aikidozni.

Ebéd után Lévai Péter 3.fokozatú Wing-Tzun mester tartott tréninget, a már eddig megszokott sikerrel. A fiatal edző még Dummy-t, a fabábut is összeszerelte, s gyakorló késekkel, botokkal fűszerezte a foglalkozást, ami lekötötte még a nehezebb figyelmű laikusokat is. A napot Gregor László VI. dan karate edzése zárta le, amely az alaptechnikák átismétlése után a combrúgások védésére és egy ütés-védés ellentámadásra épült.

A résztvevők kiemelkedően jó hangulatban zárták a demonstrációs napot, emléklapok átvételével. Ahhoz képest, hogy későn alakult ki minden, a rendezvény elérte célját: a harcművészet megszerettetését, a japán, kínai, koreai harcművész kultúrába „beleízlelést” és a klubok és irányzatok közötti jó barátság elmélyítését. Külön köszönet illeti a Békéscsabai Kistérségi Életfa Szociális Szolgáltató Központ dolgozóit, akik végig jelen voltak, segítették a táborlakók edzésmunkáját segítő felügyeletükkel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.