Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2017. Október 26. 09:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Drágíthatja a kötelező biztosítást a munkaerőhiány

Drágíthatja a kötelező biztosítást a munkaerőhiány

Egy teljesen új tényező, a munkaerőhiány is drágíthatja a jövő évi kötelező gépjármű-felelősségbiztosításokat (kgfb) - írja a csütörtöki Világgazdaság, a húsz biztosító ajánlatát kínáló CLB alkuszcégre hivatkozva.

A munkaerőhiány azért hathat a díjakra, mert az elmúlt évben akár százezrekkel is nőtt az autószerelők és a karosszérialakatosok fizetése, ugyanis olyan nagyfokú a hiány ezekben a szakmákban, hogy a cégek mindent elkövetnek a meglévők megtartásáért. Ez a tény is jelentősen befolyásolhatja a díjak kialakítását, miközben arra is figyelnek a biztosítók, hogy ne kalkuláljanak kiugróan magas tarifát, mert azzal ügyfelek tömegeit is elveszíthetik. Németh Péter, a CLB értékesítési és kommunikációs igazgatója szerint összességében 10-15 százalékos drágítás várható.

Ha az ügyfelek a meglévő kgfb-szerződés felmondása mellett döntenek, ezt legkésőbb december elseje éjfélig közölniük kell az illetékes biztosítóval. Az új biztosítót december 31-ig kell kiválasztani - hívja fel a figyelmet a gazdasági napilap.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.