Hírek
2018. Június 21. 09:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Egész Európában egyre több a medve
Egész Európában nő a medvepopuláció, és az állatok új élőhelyet keresnek maguknak - mondta a Bükki Nemzeti Parki Igazgatóság igazgatója csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
Rónai Kálmánné ismertette: 1850 körül még a mai Magyarország területén is sok medve élt, de később teljesen eltűntek. Az állatok száma azonban Európában 2010-re annyira megnőtt, hogy térhódításba kezdtek, Magyarországra főként Szlovákiából érkeznek.
Megjegyezte, a medve alapvetően konfliktuskerülő állat, de nem tanácsos megközelíteni. Ha egy vagy több bocs is van a közelben, semmiképpen sem szabad őket megsimogatni, megzavarni, hanem nagyon gyorsan távozni kell - tette hozzá.
A túrázóknak azt ajánlotta, ha az erdőben töltik az éjszakát, az élelmet ne a sátorban tartsák, hanem kössék fel fára, mivel az illata vonzza a medvét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

