Hírek
2022. Január 18. 10:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy férfit, aki többször rálőtt más kutyájára
Felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek egy zalakarosi férfit, aki légpuskával többször is rálőtt egy háznál tartott kutyára, maradandó sérülést okozva az állatnak
- tájékoztatta a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője hétfőn az MTI-t. Vándor Virág közölte: a vádlott 2020 novemberében Zalakaroson gyalogolt a kezében egy lőfegyvernek nem minősülő légpuskával. Egy ház előtt elhaladva idegesítette őt az udvarban szabadon tartott hároméves staffordshire terrier keverék kutya ugatása, ezért több célzott lövést adott le rá, és az egyik el is találta az állatot.
A Nagykanizsai Járásbíróság - előkészítő ülésen - a történteket elismerő, a tárgyalásról lemondó vádlottat állatkínzás miatt jogerősen egy év, két évre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.

