Városlista
2025. május 8, csütörtök - Mihály

Hírek

2025. Április 25. 07:47, péntek | Bulvár

Halálra késelte osztálytársát egy francia gimnazista, a tantestület fékezte meg a támadót

Késsel támadt osztálytársaira egy gimnazista csütörtökön a nyugat-franciaországi Nantes-ban, egyik társa életét vesztette, másik három pedig megsebesült – közölte a francia rendőrség.

A késes támadás helyi idő szerint 12 óra 30 perc körül történt, a halálos szúrást elszenvedett diák és a sebesültek pontos életkora és neme egyelőre nem ismert.

A nyomozás eddig ismert adatai szerint a támadót – aki egyelőre ismeretlen okból két osztályteremben is rátámadt diáktársaira – a tantestület tagjai ártalmatlanították. Bruno Retailleau belügy- és Elisabeth Borne oktatási miniszter az X-en bejelentette, hogy azonnal a helyszínre siet.

Elisabeth Borne közölte, hogy szigorítani kívánja a fennálló eljárásjogi szabályokat azon diákokkal szemben, akiknél pengés vágóeszközt találnak az iskolában, hogy fegyelmi eljárásban vonhassák őket felelősségre.
Franciaországban az utóbbi hónapokban több késes támadás történt az iskolákban vagy azok környékén, és ezekben több tizenéves is érintett volt; ezért a kormány úgy döntött, hogy foglalkoznia kell a kérdéssel.

Az oktatási és a belügyminiszter március végén azzal a sürgős üzenettel fordult a tankerületi központok vezetőihez és az akadémiák prefektusaihoz, hogy még a tanév vége előtt léptessenek életbe egy olyan „ellenőrzőrendszert, amely véletlenszerű ellenőrzések révén, még az oktatási intézményekbe való belépés előtt akadályozná meg a diákokat abban, hogy bevihessék magukkal a szúróeszközöket.

Címkék: rendőrségi hír

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Bulvár

Új helyszínekkel és mintegy 3000 programmal várja a Művészetek Völgye a közönséget

Új helyszínekkel és a képzőművészettől az újcirkuszon át a zenéig mintegy 3000 programmal várja a látogatókat a Művészetek Völgye július 18. és 27. között Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden.

2025. Május 06. 07:34, kedd | Bulvár

Pápaválasztás - Szentszéki szóvivő: a bíborosok szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie

A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie - közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.

2025. Május 05. 07:56, hétfő | Bulvár

Pápaválasztás - Szerdán kezdődik a konklávé

Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.

2025. Május 03. 08:05, szombat | Bulvár

Pápaválasztás - Feltették a kéménycsövet a Sixtus-kápolna tetejére

Felhelyezték a pápaválasztási fordulók eredményét tudtul adó kéménycsövet a Sixtus-kápolna tetejére péntek reggel.