Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2025. Május 27. 10:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Hankó Balázs: 11 klasszikus zenei szervezettel kötött megállapodást a kormány

Hankó Balázs: 11 klasszikus zenei szervezettel kötött megállapodást a kormány

Tizenegy nemzeti minősítésű klasszikus zenei szervezettel kötött megállapodást a kormány a következő öt évre - jelentette be a kultúráért és innovációért felelős miniszter hétfőn Gödöllőn.

Hankó Balázs kiemelte, hogy "a biztonságos és jövőbe mutató" megállapodás kiszámítható finanszírozást biztosít majd a támogatott szervezeteknek, és az öt év lejárta után meghosszabbítható lesz.

Tavaly a 11 szervezet 7,7 milliárd forint, idén pedig 8,8 milliárd forint támogatást kapott összesen, a megállapodás értelmében pedig a következő öt évben is legalább ennyi forrást biztosít majd a kormány
- mondta a miniszter.

Hankó Balázs úgy fogalmazott, Magyarország a klasszikus kultúra és zene őrhelye, a kormány pedig elkötelezett az igényes, értékőrző kultúra mellett.

Hozzátette, hogy a magyarok szeretik is a klasszikus zenét, ezt bizonyítja, hogy minden második magyar évente részt vesz legalább egyszer egy komolyzenei koncerten, amelyből évente hétezret rendeznek országszerte.

Várdai István csellóművész, a bécsi Zeneakadémia cselló tanszékének vezetője, a Liszt Ferenc Kamarazenekar művészeti vezetője történelmi jelentőségűnek nevezte az új támogatási rendszert, amely nemcsak anyagi stabilitást jelent, hanem olyan jövőképet biztosít, amelyre régóta vártak a zenei szervezetek.

A klasszikus zenei életben hosszútávú tervezésre van szükség, hiszen egy-egy koncertszezon, turné vagy együttműködés formálódásához évek kellenek, de a közönségkapcsolatok és a tehetséggondozás kiteljesedéséhez is nélkülözhetetlen a biztos háttér - mutatott rá.

Vashegyi György karmester, a Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar alapítója, a Nemzeti Filharmonikusok főzeneigazgatója szintén kiemelte, mennyire fontos a zenei életben a hosszútávú tervezhetőség, és örömtelinek nevezte, hogy vidéki együttesek is támogatáshoz jutnak a megállapodásnak köszönhetően.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.