Hírek
2019. Június 25. 15:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Háromszázezer diák vállal munkát évente az országban
Mintegy 300 ezer diák vállal munkát egy év alatt az országban - mondta Majzik Nándor, a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (Diákész) főtitkára kedd reggel az M1 csatornán.
A főtitkár elmondta, körülbelül 180 ezren iskolaszövetkezeten keresztül vállalnak munkát, és közülük mintegy 60 ezren dolgoznak nyáron.
A minimálbér alapján bruttó 857 forint, a garantált bérminimum esetében bruttó 1121 forint az órabér - ismertette. Hozzátette: ha a diák iskolaszövetkezeten keresztül vállal munkát, akkor csak a 15 százalékos személyi jövedelemadót kell megfizetnie a jövedelme után.
A tényleges órabérek azonban átlagosan bruttó 1100 és 1300 forint körül alakulnak, hiszen a cégek a diákmunkásokért is versenyeznek - mondta.
A speciális, például valamilyen nyelvtudást követelő munkák esetében akár bruttó 2000 forint is lehet az órabér, és ehhez hozzájönnek a pótlékok, például hétvégi munkáknál - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.
2025. December 13. 07:08, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: teljessé vált a magyar harckocsiflotta
A 44. Leopard harckocsi megérkezésével teljessé vált a magyar harckocsiflotta - mondta a honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában Tatán pénteken.
2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
A hétvégén is enyhe, de borult idő várható
A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.
2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld
Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát
Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

