Hírek
2020. Augusztus 06. 05:00, csütörtök |
				Belföld				
Forrás: mti/fotók:MTI/Soós Lajos 
				
				Idén is elindította iskolakezdési segélyprogramját a Katolikus Karitász
Elkezdődött szerdán a Katolikus Karitász Legyen öröm az iskolakezdés! elnevezésű országos segélyprogramja. A szeptember 15-ig tartó összefogás célja mintegy 10 ezer gyermek iskolakezdését segíteni.
	Az akciót a 1356-os adományvonalon hívásonként 500 forinttal, valamint a Karitász honlapján online lehet támogatni, emellett a központi bankszámlán "iskolakezdés" megnevezéssel is várják az adományokat - mondta el Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója a segélyakciót elindító szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
	
	Kiemelte, hogy egy hívás egy színesceruza-készletet, 10 hívás egy iskolatáskát, 1000 hívás 100 gyermek támogatását jelenti.
	
	A támogatások, tanszerek átadása augusztus végén és szeptember elején, az iskolakezdés első napjaiban valósul meg.
	
	Hozzátette, hogy Trianon 100. évfordulója alkalmából 100 határon túli elsőosztályos gyermekhez is eljuttatnak tanszereket és iskolatáskákat kárpátaljai és vajdasági településekre.
	
	
	A Katolikus Karitász tizedik alkalommal hirdeti meg a Legyen öröm az iskolakezdés! elnevezésű segélyprogramot, hogy minél több iskolás gyermeknek tegye könnyebbé a tanévkezdést. A szervezet célja, hogy az országos összefogással évről évre több gyermeknek segíthessenek az iskolakezdésben.
	
	A Karitász segélyakciójával nemcsak az eszközök beszerzését segíti, hanem utalványokkal, egyedi támogatásokkal is a családok mellett szeretne állni. Az önkéntesek személyes jelenlétével, a folyamatos kapcsolattartással az egész tanévben biztonságot adnak a családoknak, és szükség szerint segítik őket a mindennapi terhek könnyítésében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

 
				
