Városlista
2025. július 25, péntek - Kristóf, Jakab

Hírek

2022. Augusztus 04. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Ismét emelkedik a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

Ismét emelkedik a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

Ismét emelkedik a koronavírus koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a honlapján szerdán.

A korábbi stagnálást követően országos átlagban ismét emelkedést mutat a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - írták.

Tájékoztatásuk szerint a vizsgált városok közül emelkedés tapasztalható Budapesten, Egerben, Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Szegeden, Székesfehérváron és Veszprémben.

A többi mintavételi hely esetében a tendencia stagnáló. Csökkenés egyik városban sem látható - tették hozzá.

Az NNK közleménye szerint a koronavírus-örökítőanyag koncentrációja 13 mintavételi helyen emelkedett, míg 9 helyen a mérsékelt kategóriába esik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld

Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását

A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.