Hírek
2011. Október 30. 10:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Békés Megye Online
Új informatikai eszközökkel gazdagodott a Színitanház

A Békés Megyei Jókai Színházhoz szorosan kötődő Színi-tanház Magyarországon egyedülálló módon nemcsak a színészképzésben jeleskedik, hanem a színházi háttérszakmák oktatásában is.
A művészeti képzés - mint a színész, színházi táncos, valamint a jelmez- és díszlettervező asszisztenseket képző színházi designer szakok - mellett a technikai képzésre is kiemelt hangsúlyt fektet. A színháztechnikai képzés kiterjed a színpad mozgatására, a forgó, a zsinórpadlás kezelésére, színházi előadások teljes kiszolgálására, valamint az előadások kép - hang rögzítésének- feldolgozásának munkafázisaira is.
Ebben a képzésben kiemelten fontos az iskola megfelelő technikai felszereltsége, az új eszközök is a diákok gyakorlati munkáját segítik. A TIOP 1.1.1.- 07/1. számú, „A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése" elnevezésű pályázatának köszönhetően az oktatási intézmény interaktív táblával, projektorral, notebookkal és az ehhez kapcsolódó számítástechnikai programokkal gazdagodott, ezáltal segítve a színháztechnikai képzésben résztvevő diákok és oktatók munkáját.
Seregi Zoltán, a Színizanház művészeti vezetője tájékoztatta a sajtó képviselőit
Mindezt nemcsak a színháztechnikus diákok használják majd - mondta el Seregi Zoltán, a Színitanház művészeti vezetője -, hanem a művésztanulók is hasznosan tudják alkalmazni az eszközöket az elméleti tananyag elsajátítása, a produkciók felvétele, elemzése vagy esetlegesen a gyakorlati órákra való felkészülés közben. A folyamatos technikai fejlesztés, az új eszközök beszerzése lehetővé teszi, hogy a Színitanházat a legmodernebb, európai színvonalú oktatási intézmények között tartsák számon.
Forrás: Békés Megyei Jókai Színház
-szkv-
Békés Megyei Önkormányzat – MCOnet
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 26. 10:05, szombat | Bulvár
A Magyar Posta tematikus személyes bélyeget bocsátott ki Buzánszky Jenő tiszteletére
A Magyar Posta tematikus személyes bélyeget bocsátott ki Buzánszky Jenő születésének 100. évfordulója alkalmából.
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.