Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2012. November 13. 11:08, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Újabb áldozatai vannak az olaszországi rossz időnek

Újabb áldozatai vannak az olaszországi rossz időnek

Halottai és eltűntjei vannak az Olaszország északi és középső részét sújtó heves esőzésnek és áradásnak. Toszkánában a fegyveres erők nyújtanak segítséget a katasztrófa-sújtotta lakosságnak.

Az Enel olasz energiaszolgáltató három dolgozója halt meg a toszkán Grossetóban. A műszaki szakemberek az áramhálózatot ellenőrizték, és a heves eső elől egy híd alatt kerestek menedéket. A megduzzadt Albegna folyó a híddal együtt elsodorta őket. További három eltűntet keresnek.
Az újabb áldozatokkal vasárnap óta már öt halottja van a Liguria, Veneto, Friuli Venezia Giulia, Toszkána, Umbria és Lazio tartományt elárasztó csapadéknak. Több mint ötszáz földomlás történt.
Továbbra is kritikus a helyzet Toszkánában, ahol akadozik a vasúti közlekedés és lezárták az Olaszországot észak-déli irányban átszelő A1-es autósztráda egyik szakaszát, amelyet 80 centiméteres víz öntött el. A tartományi elnök kérésére az olasz fegyveres erők katonái Toszkánába érkeztek azonnali segítséget nyújtani.
A szintén toszkán Massa polgármestere az egész országból önkénteseket vár a városba az utcákat és épületeket borító sár ellapátolására.
A Coldiretti olasz agrártermelői szervezet adatai szerint a szántóföldeken okozott eddigi kár meghaladja a 10 millió eurót.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 13:00, péntek | Külföld

Tömeges sérüléssel járó közúti baleset történt Horvátországban, halálos áldozat is van

Egy ember meghalt és kilencen megsérültek csütörtökön a horvátországi Lika térségében, miután egy bolgár rendszámú személyautó lesodródott az útról - közölte a horvát rendőrség.

2026. Június 11. 15:00, csütörtök | Külföld

Szerb energiaügyi miniszter: kompromisszum született a Mollal

2026. Június 10. 10:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek

Donald Trump szerint az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek, akár napokon belül aláírható a megállapodás.