Hírek
2019. Április 12. 07:19, péntek |
Belföld
Forrás: mti/Illusztráció: pixabay
Jelentős lehet a terméskiesés az aszály miatt
Gyengült az aszály miatt az őszi vetések minősége, akár 2-3 millió tonnás is lehet a terméskiesés - közölte a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke csütörtökön az MTI érdeklődésére.
Petőházi Tamás közölte, bár a tavaszi vetések az elmúlt napok esőzéseinek köszönhetően megkezdődhettek, még mindig legalább 100 milliméter csapadékra lenne szükség a talaj vízkészletének helyreállásához - mondta.
A búza vetésterületének 25-30 százalékán, a repcének pedig 30-35 százalékán fejlődtek csak megfelelően a növények az agrártárca adatai alapján. Repcét 290 ezer hektáron, búzát pedig közel egymillió hektáron vetettek.
Elmondta, hogy egyes régiókban az aszály miatt az őszi repcét ki kell szántani, ami becslések szerint országosan a több tízezer hektárt is elérheti. Hozzátette, a probléma már ősszel kezdődött, amikor a gazdák csak porba tudták elvetni a búzát és a repcét, ami után a téli időjárás sem hozta meg a várt csapadékmennyiséget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.

