Hírek
2013. December 05. 15:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: december 24. is legyen munkaszüneti nap!
A Jobbik azt kezdeményezi, hogy december 24-ét is nyilvánítsa az Országgyűlés munkaszüneti nappá - ismertette a munka törvénykönyvének a párt által javasolt módosítását csütörtökön Mirkóczki Ádám.
A Jobbik szóvivője szerint "több évtizedes társadalmi igényt" lehetne ezzel a módosítással kielégíteni. Kiemelte: a munkahelyek döntő többségében érdemi munkavégzés december 24-én már nincs, így ez a munkanap "teljesen fölösleges kötelezettségeket ró az emberekre és családokra". Hozzátette: mivel érdemi termelés sem zajlik már ilyenkor, így a költségvetésnek sem jelentene komoly kiesést ez az intézkedés.
"Annál hasznosabb lenne ugyanakkor ez a családoknak, hogy egész nap az ünnepekre tudnának készülődni" - fogalmazott Mirkóczki Ádám.
Szerinte "nincs racionális érv" a jelenlegi helyzet fenntartására, és reméli, hogy akár már az idén is életbe léphet az új szabályozás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

