Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2017. Május 18. 16:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Július elsején rendezik az idei Balaton-átúszást

Július elsején rendezik meg az idei, sorrendben 35. Balaton-átúszást - tájékoztatták a szervezők csütörtökön az MTI-t.

A népszerű szabadidős eseményre ezúttal is ezreket várnak - a szervezők reményei szerint idén is tízezer körül lehet az indulói létszám -, hogy teljesítsék a két part közti, 5200 méteres távot. A résztvevők a hagyományoknak megfelelően Révfülöpön szállnak majd vízbe és a balatonboglári Platán strandon érnek partot. A részvételhez orvosi igazolásra van szükség, ennek hiányát a helyszínen megejtett orvosi vizsgálattal lehet pótolni.

A rendezők idén is nagy hangsúlyt fektetnek a biztonságra: az úszófolyosó mentén 50 méterenként vitorlások és egyéb vízi járművek állnak majd, ezek személyzete figyel a versenyzőkre, akik bármikor megállhatnak, megpihenhetnek.

A 35. Balaton-átúszás névadó támogatója a Lidl. Az előnevezés már elindult (balaton-atuszas.hu), de a helyszíni nevezésre is lesz lehetőség.

Rossz idő esetén az esőnapok (július 2., 8., 9., 15., 16.) valamelyikén rendezik meg a Balaton-átúszást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.