Hírek
2019. Július 09. 08:51, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kiutasították az országból a Balaton Soundon ápolónőre támadó férfit

Egy ittas szlovák férfi a Balaton Soundon ököllel arcul ütött egy ápolónőt, ezért a bíróság felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte és kiutasította Magyarországról – közölte a Somogy Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
A 25 éves szlovák férfi annyi alkoholt fogyasztott, hogy a mentősök a fesztivál területén felállított egészségügyi sátorba vitték. A férfi először együttműködő volt, ám egyszer csak minden előzmény nélkül ököllel megütötte a neki segítő ápolónőt, aki a földre esett. Ezután a vádlott el akarta hagyni a sátrat, de a biztonsági őrök feltartóztatták.
A bíróság a férfit közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és más bűncselekmény miatt az ügyészi indítvánnyal egyezően 2 év, 3 évre felfüggesztett börtöne ítélte, továbbá 3 évre kiutasította az országból.
Szintén a Balatonnál tetten értek egy 43 éves ukrán férfit, amint egy siófoki hipermarket parkolójában felnyitott egy autót. Amikor a sértett visszaért autójához, az elkövető még a járműben kutatott, a parkolóban tartózkodó biztonsági őrök és vásárlók tartották vissza.
Az ukrán férfit a Siófoki Járásbíróság jogerősen 5 évre kiutasította az országból.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.