Hírek
2018. Május 08. 16:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Kölyökkutyákat próbált kicsempészni egy olasz férfi
Állatkínzás miatt indult eljárás egy olasz férfi ellen, aki egy személyautó csomagtartójában összezsúfolva 19 kölyökkutyát próbált kicsempészni Magyarországról
- közölte e rendőrség honlapján a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
A járőrök hétfő délelőtt Tornyiszentmiklóson ellenőrizték egy olasz állampolgár kombi személyautóját, amelynek a csomagterében 19 puli jellegű, pár hetes kölyökkutyát találtak. Az állategészségügyi kiskönyvvel és egyedi jelöléssel nem rendelkező, ivóvíz és élelem nélkül, összezsúfolva szállított kölyköket a 26 éves olasz férfi Magyarországon vásárolta és Olaszországban akarta értékesíteni.
A férfi ellen állatkínzás megalapozott gyanúja miatt indult eljárás. A kutyák továbbá ellátását a rendőrök állatvédőkre bízták.


Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.

