Hírek
2013. Szeptember 21. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: orientpress
Már nem divat az átutalás a nyugdíjasok között
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságon folyamatosan dolgozzák fel a nyugdíjasok kérelmeit a postai kifizetésre történő átállásra, frissebb adatok még nincsenek, de a júniusi és júliusi számok szerint megállt a banki átutalások arányának évek óta tartó növekedése - írta a Népszava.
A postai kézbesítésre ösztönözheti a nyugdíjasokat, hogy egy nyugdíjas havi ellátása akár 800-1000 forinttal is csökkenhet, ha bankszámlára kéri azt.Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatása szerint jelenleg a nyugdíjasok 51,3 százaléka kapja járandóságát banki utalással.Aki szeretne áttérni a postai kézbesítésre, levélben kell bejelentenie az erről szóló igényét. A területileg illetékes kormányhivatal ügyfélszolgálatán is van erre lehetőség, de az igényt onnan továbbküldik a nyugdíjfolyósítóhoz.A nyugdíjfolyósító tájékoztatása szerint az átállás körülbelül két hónapot vesz igénybe, ennyi időre van szükség a levél kézbesítéséhez, feldolgozásához és az átálláshoz.
Figyelmeztetnek arra is, hogy amíg a kérelmező nem kap választ, addig ne szüntesse meg számláját, mert akkor lehet, hogy nem jut hozzá az adott hónapban az ellátásához. Arra is felhívták a figyelmet, hogy a postai kézbesítés a banki átutalásnál később kezdődik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
K&H ifjúsági index: a fiatalok idén átlagosan 51 ezer forintot terveznek karácsonyi ajándékokra
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől
2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza
Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott
2025. December 14. 09:00, vasárnap | Belföld
Mohácson tartott gyűlést a DPK
Az összefogás és a béke iránti elkötelezettségre buzdították hallgatóságukat a Digitális Polgári Körök (DPK) Mohácson rendezett háborúellenes gyűlésének felszólalói szombaton.

