Hírek
2026. Március 29. 13:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
A tájékoztató szerint a Bilitang-1 elnevezésű kút Pakisztán Hajbar-Pahtúnhva tartományában, Kohat körzetében található, és a tesztek során napi körülbelül 5000 hordó egyenértéknyi gázt termel. A Mol részesedése a kitermelt mennyiség 8,4 százaléka, amely nagyságrendileg 400 hordó egyenértéket ad hozzá a Mol-csoport termeléséhez.
A kutat 2025 augusztusában kezdték lefúrni, majd a jobb tárolókőzet-minőség elérése érdekében oldalirányú fúrást végeztek. A fúrás több mint 4000 méteres mélységet ért el, és a kutat mintegy 26,5 millió standard köbláb/nap (MMSCFD) földgázhozammal (nagyjából napi 5065 hordó egyenérték) tesztelték.
A gáztalálat jelentősége hasonlatos a 2024 augusztusában bejelentett Razgir-1 gázkút teljesítményéhez - írták.
László Zsolt Ádám, a Mol Pakisztán vezérigazgatója a közleményben kiemelte:
a Mol Pakisztán szakemberei sikerrel jártak a technikailag összetett és mély kutatófúrásnál. A második jelentős gáztalálat másfél éven belül visszaigazolás arra, hogy elkötelezettségük és alkalmazkodóképességük komoly eredményeket képes hozni még egy 27 éve kutatott, "érett területen" is - tette hozzá. A most feltárt kutat újabb jelentős mérföldkőnek nevezte a Mol Pakisztán történetében, amely új lehetőségeket nyithat a TAL Blokkban.
A Mol Pakisztán a Mol-csoport 100 százalékos tulajdonú leányvállalataként 1999 óta, 27 éve tevékenykedik Pakisztánban, és mintegy 500 szakembernek ad munkát. A vállalat 3 blokkban rendelkezik érdekeltséggel, a TAL és a Margalla Blokkban pedig operátorként van jelen. Közös vállalati partnerei a helyi OGDCL, PPL, POL és GHPL olaj- és gázipari vállalatok.
A Mol Pakisztán jelentősen hozzájárul Pakisztán energiabiztonságához, és fontos szerepet játszik a vállalat nemzetközi portfóliójában; a csoport teljes szénhidrogén-termelésének mintegy 6 százalékáért felel, a kitermelt szénhidrogént helyben értékesíti - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását

