Hírek
2012. Május 03. 07:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nagyon jól megy az Audinak

Jól kezdődött az év az Audinál: a Győrben új gyárat építő vállalat működési eredménye 27 százalékkal 1,4 milliárd euróra nőtt az idén január–március között az egy évvel korábbihoz képest.
A Volkswagen-csoporthoz tartozó autógyártó szerdai közlése szerint az értékesítési árbevétel 17,8 százalékkal 12,4 milliárd euróra ugrott. A működési nyereségráta január0március között 11,4 százalékra emelkedett, és ezzel az Audi jócskán megelőzte a Mercedes-Benz 8,4 százalékos rátáját. A prémium kategória harmadik szereplője, a BMW csütörtökön jelent, elemzők 10,7 százalékos rátát várnak nála.
Az eladások 11 százalékkal emelkedtek, világszerte 346 ezer Audit adtak el. A társaság arra számít, hogy az idén nagyjából a tavalyival azonos lesz a működési eredmény, ha nem romlanak lényegesen a gazdasági körülmények. Tavaly az Audi 5,35 milliárd euró működési nyereséget ért el.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t