Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2020. Október 09. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Napközben 20 fok körüli, de hajnalban többfelé 5 fok alatti értékek várhatók a hétvégén

Napközben 20 fok körüli, de hajnalban többfelé 5 fok alatti értékek várhatók a hétvégén

Napközben 20 Celsius-fok körül, hajnalban többfelé 5 fok alatt alakul a hőmérséklet a hétvégén. Kezdetben napsütéses, aztán felhősebb, vasárnapra többfelé esős idő várható

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken sok lesz a napsütés, csapadék nem várható. A leghidegebb órákban 2-8 fok lesz. Napközben 17-22 fokig melegszik a levegő.

Szombaton a gomoly-, illetve vastag fátyolfelhő mellett általában több-kevesebb napsütésre is számítani lehet. Napközben nem várható csapadék, de estétől nyugaton, északnyugaton néhol már eshet. Sokfelé megélénkül, majd estétől az Észak-Dunántúlon helyenként megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 3-10, a maximumhőmérséklet 17-22 fok között alakul.

Vasárnap az ország nagy részén erősen felhős vagy borult lesz az ég, de főleg keleten helyenként lehetnek hosszabb-rövidebb napos időszakok. A nyugati és a középső országrészben többfelé számítani lehet esőre, záporra, keleten csak helyenként valószínű csapadék. A Dunántúlon több helyen megerősödik, máshol megélénkül az északkeleti szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-11, a legmagasabb hőmérséklet általában 15-22 fok között alakul, de az északnyugati tájakon ennél hűvösebb lehet az idő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról