Hírek
2012. Április 14. 14:00, szombat |
Helyi
Forrás: Csabai Mérleg
Éneklő Ifjúság kórusminősítő Békéscsabán
„Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be.”
A kórusmuzsika kedvelői beírhatják naptárukba, hogy április 27-én 15 órától programjuk lesz, ugyanis Kodály Zoltán születésének 130., halálának 45. évfordulója alkalmából ekkor rendezik meg a Békéscsabai Evangélikus Kistemplomban az „Éneklő Ifjúság” kórusminősítő hangversenyt.
A minősülő kórusok: a csabai Premier Művészeti Iskola Vegyeskara, a Trefort Ágoston Fiúkórus, a Lencsési Gyermekkórus, a Békéscsabai Evangélikus Gimnázium Ifjúsági Vegyeskara, a Dévaványai ÁMK Gyermekkara és az orosházi Táncsics Mihály Gimnázium Vegyeskara. A zsűri elnöke Ligeti András Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas karmester. A zsűri tagjai Deli Gabriella Artisjus-díjas karnagy és Bodó Vass Éva operaénekes, művésztanár. A hangversenyre, amely április 27-én 15 órától lesz a Békéscsabai Evangélikus Kistemplomban, minden érdeklődőt szeretettel várnak. A belépés díjtalan.
Érdemes elmenni, hisz Kodály szerint „vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be” .
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Az április 12-i győzelmünket nemcsak a Holdról, de a Kremlből is látni fogják
A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.

