Hírek
2018. Augusztus 27. 14:15, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Ötven kocsi megrongálásáért emeltek vádat egy férfi ellen
Vádat emelt a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség egy férfi ellen, aki egy éjszaka ötven autót rongált meg 2017 januárjában Budapesten - közölte a fővárosi főügyész hétfőn az MTI-vel.
Ibolya Tibor a közleményben azt írta, az ittas állapotban lévő férfi a VI. kerületi Dessewffy utcában, Jókai utcában, Lovag utcában és Nagymező utcában parkoló autók oldalát és tetejét karcolta végig egy éles tárggyal. Az egyik autónak a visszapillantó tükrét is letörte.
A rendőrök - akiket egy szemtanú értesített - igazoltatatták a férfit, és megállapították, hogy a bűncselekmény előtt marihuánát fogyasztott - tette hozzá.
A közlemény szerint a vádlott gépkocsinként jellemzően 50-100 ezer forintos kárt okozott, de volt olyan eset is, hogy a kár meghaladta a 200 ezer forintot.
A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség ötven rendbeli rongálás, valamint kábítószer birtoklás vétsége miatt emelt vádat a férfi ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat