Hírek
2011. December 02. 10:00, péntek |
Helyi
Forrás: Békés Megyei Rendőr-főkapitányság
Programok a balesetek megelőzéséért - Békéscsabai Rendőrkapitányság
FELHÍVÁS
Békéscsabai Városi Baleset-megelőzési Bizottság
2011. december 1.
A tél beálltával jelentősen megváltoznak az útviszonyok, és ez több közlekedőt felkészületlenül ér. A hőmérséklet változása és egyéb időjárási tényezők miatt az utak állapota változik, és ennek megfelelően a gumiabroncsok tapadási tulajdonságai is módosulnak. Fontos, hogy a gépjárműveket a tulajdonosaik, használóik alaposan átvizsgálják, a kötelező tartozékokat szükség esetén pótolják, a téli gumiabroncsokat pedig időben felszereltessék. Lényeges, hogy az ablaktörlők jól működjenek, és mindig legyen a tartályban téli ablakmosó folyadék. Hasznos kellék a jégkaparó és a jégoldó spray.
A rossz látási- és útviszonyok miatt a reakcióidő és a fékút is megnő, ezért hajtsanak óvatosan!
A nappali időszakok fokozatos rövidülése azt eredményezi, hogy a reggeli és késő délutáni csúcsforgalom jó része szürkületben, sötétben bonyolódik. Ezért fokozott jelentősége van a láthatóságnak. A járművek fényszóróit, lámpáit gyakrabban kell tisztítani. A kerékpárosoknak a kerékpár kötelező felszerelésein túl a láthatósági mellény beszerzésére és használatára is gondot kell fordítaniuk. Ezzel ugyanis nagymértékben segítik az észlelhetőségüket.
A hideg időben lefagyott utakon is számolni kell – főként a külterületi utakon – vadveszéllyel, ami balesetet idézhet elő.
A kemény hideg beálltával a Békéscsabai Városi Baleset-megelőzési Bizottság a Kertész Autó Kft. közreműködésével segítséget ajánl az autósoknak. Így 2011. december 7-én 16 és 18 óra között, illetve december 14-én 16 és 18 óra között díjmentes tanácsadással várják a járművezetőket Békéscsabán, a cég Széna utcai telephelyén. Az érdeklődőket szakemberek várják, akiktől megtudhatják, hogy milyen javításokra van szükség a járműveik biztonságos üzemeltetéséhez. Térítésmentesen igénybe vehető szolgáltatások: fényszóró beállítás, fagyálló-folyadék mérés, gumibordázat mélység ellenőrzés.
A Békéscsabai Rendőrkapitányság járőrei 2011. december 6-án a kerékpárosokat érintő általános ellenőrzést tartanak a Csorvás és Gerendás közötti úton. A rossz látási viszonyokra tekintettel a Magyar Autóklub képviselői láthatósági mellényeket ajándékoznak az arra járó bicikliseknek.
Az ünnepek közeledtével megnövekedő forgalomra kell számítani a bevásárlóközpontok, nagyobb üzletek környékén. Nem ritka ilyenkor, hogy a közlekedők egy része türelmetlenné, figyelmetlenné válik. A járművezetők, gyalogosok maguk tehetnek a legtöbbet a saját és mások biztonságáért. Ha a szabályok betartásával, egymásra figyelve közlekednek, nagyobb az esélye annak, hogy baleset nélkül megérkeznek oda, ahová elindultak. Az ünnepek idején se feledkezzenek meg a gyermekeknek kifejlesztett ülésekről, magasítókról, a biztonsági övet pedig mindig kapcsolják be. Soha ne fogyasszanak alkoholt, ha járművet vezetnek!
Balesetmentes közlekedést és kellemes ünnepeket kíván
a Békéscsabai Városi Baleset-megelőzési Bizottság!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 29. 15:00, szerda | Bulvár
Idén is számos világsztár ad koncertet a Paloznaki Jazzpikniken
Idén is számos világsztár, köztük Rick Astley, a Matt Bianco, az Earth, Wind & Fire Experience, Gregory Porter és Ella Eyre ad koncertet az immár 14. Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-tól 8-ig.

