Hírek
2020. Július 07. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Régióközpontot épített Tatán a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Eredményesebben végezheti karitatív munkáját a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyében, miután Tatán elkészült a szervezet régióközpontja - tájékoztatta a régióvezető az MTI-t.
Bondor Lajos elmondta, az új központot a jelenlegi telephelyük melletti telken hozták létre egy családi ház felújításával és átalakításával. A 30 millió forintos beruházással a könyvelés, a logisztika, valamint az általános irányítás a szociális ellátástól elkülönült térben kapott helyett. Javult a humanitárius tevékenység ellátásának hatékonysága, és rendezettebbé vált a kapcsolattartás az önkéntes csoportokkal - mondta a régióvezető.
A további tervekben szerepel az udvar hasznosítása játszótérként, mivel az ingatlan közösségi helyiségei lehetőséget adnak családos programok szervezésére kisgyermekeseknek.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület közép-dunántúli szervezete Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyében teljesít szolgálatot hajléktalan emberek komplex ellátásától kezdve a gyermek- és családvédelmi alternatív ellátásokig, a kisgyermekek gondozásától az idősellátásig.
Szolgáltatásaikkal intézményi keretek között 2019-ben összesen csaknem négyezer embert látott el a szervezet 190 dolgozója. A régióban a szeretetszolgálatnak 19 önkéntes csoportja van; 26 ezernél több rászorulót segítettek, túlnyomó többségben élelmiszerrel és ruházattal, mintegy 43 ezer önkéntes munkaórát teljesítve.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.
2025. December 13. 07:08, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: teljessé vált a magyar harckocsiflotta
A 44. Leopard harckocsi megérkezésével teljessé vált a magyar harckocsiflotta - mondta a honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában Tatán pénteken.
2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
A hétvégén is enyhe, de borult idő várható
A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.
2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld
Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát
Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

