Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2014. Július 10. 15:48, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Sok esővel kezdődik a hétvége

Sok esővel kezdődik a hétvége

Pénteken sokfelé jelentős mennyiségű csapadék hullhat, és szombaton is több helyen eshet az eső. Vasárnapra javul az idő, akkor már sok napsütés várható, és akár 30 Celsius-fokig is melegedhet a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken erősen felhős, borult lesz az ég, és sokfelé várható ismétlődő jelleggel eső, zápor, helyenként zivatar is. A zivatarokat felhőszakadás is kísérheti, helyenként 50 milliméternyi csapadék is lehullhat. A szél időnként megélénkül, a Fertő-tó környékén megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-18 fok között valószínű, a legmagasabb nappali hőmérséklet 20-26 fok között, keleten néhol kevéssel 20 fok alatt alakul.
Szombaton a Dunántúlon sok, másutt legfeljebb néhányórás napsütés valószínű. A Dunától keletre sokfelé várható eső, zápor, délkeleten zivatar is kialakulhat. A Dunántúlon olykor erős, másutt mérsékelt lesz a légmozgás. A leghidegebb órákban 12-17 fok valószínű. Nappal a maximumhőmérséklet északkeleten csupán 18, nyugaton 28 fok körül alakul.
Vasárnap túlnyomóan napos idő várható, délután helyenként kialakulhat zápor. Gyenge marad a légmozgás. A minimumhőmérséklet 12-17 fok között valószínű. Nappal 25-30 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj