Hírek
2021. Október 15. 18:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Testvérét leszúró férfit ítéltek el Tatabányán
Első fokon 12 év börtönre ítéltek egy férfit, aki bajonettel megölte testvérét - tájékoztatta a Tatabányai Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.
Puskásné Sárközi Rita sajtótitkár közölte: az oroszlányi elkövető 2020 májusában ittasan fának vezette a kocsiját, majd hazaérkezve vitába keveredett testvérével és mellkason szúrta egy fegyvereken használt, 33 centis bajonettel.
Az áldozat a lépcsőházban megpróbált segítséget kérni a szomszédoktól, de a mentők kiérkezése előtt meghalt.
A törvényszék a vádlottat emberölés és ittas járművezetés miatt 12 év börtönre ítélte, valamint egy korábbi, másfél éves börtönbüntetése végrehajtását is elrendelte.
A vádlott és a védő enyhítésért fellebbeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.