Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2018. Július 09. 14:52, hétfő | Belföld
Forrás: police.hu

Tizenegy embert kellett kimenteni a Velencei-tóból

Tizenegy embert kellett kimenteni a Velencei-tóból

A gárdonyi vízi körzeti megbízottak vasárnap 3 esetben összesen 11 embert mentettek ki a Velencei-tóból.

A mentésekre elsősorban az I. fokú viharjelzés idején fellépő széllökések és az erősebb hullámzás miatt volt szükség. Vasárnap délelőtt egy csónak elsodródott, délután pedig egy vitorlás és egy kenu borult fel. A rendőrök a Velencei-tó Bagó-fészkes, Nagy-tisztás és Hosszú-tisztás elnevezésű vízi területeiről biztonsági intézkedés keretein belül összesen 11 embernek segítettek biztonsággal partra jutni úgy, hogy a bajba jutott személyeket a szolgálati hajójukba segítették és a sporteszközükkel együtt a kikötőbe vitték őket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.