Hírek
2012. Március 08. 15:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Békéscsaba Megyei Jogú Város
Törvényes, szabályos, etikus tájékoztatás egy nyílt levélben
A polgármesteri és az országgyűlési képviselői tisztségemhez kapcsolódóan évről-évre vagyonnyilatkozatot teszek. A nyilatkozatok nyilvánosak, bárki, bármikor megtekintheti azokat.
Az országgyűlési nyilatkozatomról - akaratom ellenére - lemaradt pontját már pótoltam, mely pont egyébként a polgármesteri bevallásomban szerepel.
Gyermekem számára, hitel felvételével egy 46 m2-es budapesti lakást vásároltunk, tanulmányainak elvégzéséhez. Az ingatlant az eddigi vagyonnyilatkozataimban is közzétettem már, hiszen haszonélvezeti jogom van rajta.
Fiam 1999-től egyetemistaként, majd 2004-től önálló felnőttként éli életét. Így Ő saját elhatározásából szabadon gazdálkodik, vásárol – törvényesen - gazdasági társaságban (Atomas Bt) üzletrészt.
A Békéscsabai Jókai Színház Ibsen Házában (sajnos nem „palota”) lévő vendéglátó egység működtetésével kapcsolatosan összeférhetetlenség nem állt fenn. Az Ibsen Ház vagyon átvétele a Békés Megyei Kormányhivataltól egy igen sokrétű átadás-átvételi procedúra része, mely procedúra a háttérben ma is zajlik. 2012. január 31-ét követően a Harruckern János Közoktatási Intézmény nem kívánta meghosszabbítani azt a szerződést, amelyet azonos feltételekkel elfogadott az Atomas Bt. Fekete Péter, mint az intézmény igazgatója határozott idejű, 2012. december 31-ig szóló szerződést kötött az Atomas Bt-vel, a lakosság és a színészek folyamatos kiszolgálásának érdekében.
Az igazgató úr döntése törvényes volt, nem ütközött a hatályos közbeszerzési törvénybe. Az Ibsen Ház felújításához elnyert pályázati támogatásnak megfelelően azonban a működéshez szükséges pályázati eljárást az igazgató úr lefolytatja.
Mindezek figyelembevételével kérek még egyszer mindenkit, hogy ne keltsen ellenséges érzelmeket, indulatokat (pl. a palota szó használata, vagy a vélhetően kifejezés, stb.). Ne személyeskedjen, hanem tegyen Békéscsaba javára.
Békéscsaba, 2012. március 7.
Tisztelettel:
Vantara Gyula
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.

