Hírek
2018. Május 08. 07:27, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Újabb szennyezett őrölt fűszerköményt talált a Nébih

Újabb szennyezett őrölt fűszerköményt talált a Nemzeti Élelmiszerlánc-bizontsági Hivatal (Nébih).
A hatóság honlapján hétfőn közzétett tájékoztatás szerint a Nébih laboratóriuma csattanó maszlag szennyezettséget mutatott ki az Ázsia Vegyeskereskedelmi Bt. (1093 Budapest, Vámház krt. 5.) által csomagolt több őrölt fűszerkömény tételben.
Az április 25-i atropin mérgezés óta a Nébih széles körben vizsgálja a fűszerköményt, laboratóriumába folyamatosan érkeznek a minták.
A szennyezett tételek visszahívását a területileg illetékes kormányhivatal haladéktalanul elrendelte - közölte a Nébih. Egyben felhívja a lakosság, a vendéglátók figyelmét, hogy a honlapon közzétett adatokból beazonosítható termékeket ne használják fel.
A hivatal általánosságban javasolja, hogy a vizsgálatok befejezéséig a főzéshez mindenki - az őrölt kömény helyett - a szemes köménymagot részesítse előnyben, és ezt is felhasználás előtt alaposan nézze át, hogy nem tartalmaz-e szennyeződést - olvasható a Nébih közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.